Wygrana na inaugurację

Po bardzo trudnym meczu, rozgrywanym w skwarnych promieniach letniego słońca, mimo nie najlepszej gry obronnej, nasza drużyna w pierwszej kolejce ligowej sezonu 2015/2016 odniosła wyjazdowe zwycięstwo. Zagłębie'99 pokonało w Częstochowie miejscową Skrę 4:2 (1:2), chociaż przegrywało przez większość spotkania i dopiero w końcówce zdołało przechylić szalę meczu na swoją korzyść. Hattrickiem popisał się debiutujący w naszym zespole w meczu ligowym Michał Kieca, a bardzo ważną bramkę wyrównującą rezultat na 2:2 strzelił Kornel Szymański z rzutu wolnego pośredniego z pola karnego gospodarzy (na zdjęciu), podyktowanego za złapanie przez bramkarza piłki podanej przez obrońcę. Zmieścić piłkę pod poprzeczką w tej sytuacji nie było łatwo! Brawo Panowie! Mamy nadzieję, że kolejne występy będą coraz lepsze :)

Relacja ze spotkania na stronie naszych rywali znajduje się tutaj.