Zdecydowana wygrana z liderem!

Przedstawiamy relację autorstwa Dariusza Majewskiego ze spektakularnego zwycięstwa naszej drużyny w Katowicach. Foto - autorstwa Andrzeja Porady. Obu Panom dziękujemy!

W sobotę 13 czerwca zmierzyliśmy się na wyjeździe z niepokonaną do tej pory w rozgrywkach III ligi drużyną GKS Katowice, która jedyne punkty straciła wcześniej po remisie w Sosnowcu z naszym zespołem. Ostatnie kilka meczów, a szczególnie ten dzisiejszy, pokazuje że w naszej drużynie drzemie duży potencjał, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem, który będziemy rozgrywać w II lidze wojewódzkiej. Jesteśmy pewni, że z taką grą nasz zespół, wzmocniony dodatkowo przez kilku nowych zawodników, może rywalizować z najlepszymi w swojej kategorii wiekowej.

Jeżeli chodzi o sam mecz to w pierwszej połowie na boisku istniała tylko jedna drużyna - Zagłębie Sosnowiec. Przewaga momentami była przygniatająca. Drużyna naszego przeciwnika ograniczała się tylko do wybijania piłek, a praktycznie każda ich próba zawiązania akcji ofensywnej kończyła się na drugim, maksymalnie trzecim podaniu. Nasza niezawodna defensywa nie pozwalała na rozegranie piłki i kilkanaście metrów przed naszym polem karnym kasowała wszystkie akcje przeciwnika. Jedyna bramkę w tej połowie strzelił Wojtek Bała dobijając piłkę po strzale Sebastiana Dudały. Druga połowa miała inny obraz, pierwsze kilka minut to nasza przewaga, ale później do głosu doszedł GKS i poważnie zagroził kilka razy naszej bramce. Jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym, więc udało nam się zachować czyste konto pomimo słabszego okresu gry. W drugiej połowie trener desygnował do gry 4 nowych zawodników, którzy z nowymi siłami bardzo dobrze wkomponowali się w zespół. Po okresie przewagi przeciwnika nasz zespół znowu doszedł do głosu, a zmęczona drużyna przeciwnika nie była już w stanie przeciwstawić się naszym chłopakom. Efektem tej przewagi były dwie kolejne bramki: jedna zdobyta przez Sebastiana Dudałę (na zdjęciu z opaską kapitana na rękawie), po ładnej indywidualnej akcji zapoczątkowanej podaniem od Kamila Słabosza, druga - przez Kacpra Paździora po podaniu Sebastiana Dudały. Brawo chłopaki!!! W rozgrywkach zostały do rozegrania jeszcze 3 mecze, w których trzeba udowodnić, tak jak dzisiaj, że jesteście pomimo 2 miejsca w lidze najlepszym zespołem w tych rozgrywkach.

Zagłębie wystąpiło w następującym składzie: Adamus – Porada (50`Słowikowski), Derbin, Szymański, Knochowski, Bała, Dudała, Paździor, Wrona (65`Kirejew) Majewski (65` Słabosz), Szmytkowski (50`Koster)